Mutfağım Programı Bugün Erzincan’da 28 Kasım 2012

28 Kasım 2012
By

Kanal D de birbirinden güzel yöresel yemeklerin tarifinin verildiği sunuculuğunu Nursel Ergin’in yaptığı Mutfağım Programı Çarşamba günü bugün Erzincan’da Ülker Hanım’ın evinde Erzincan yöresine ait birbirinden güzel yemekler hazırlanacak.

Mutfağım 28 Kasım 2012 de dört bir yanı dağlarla çevrili cennet gibi bir ovaya kurulmuş olan Erzincan’da Ülker Hanım’ın evine konuk oluyor.

Kalbur Hurması: Bu hamur şeklini rendeden alıyor. Yoğurt ve sütle yoğurulan hamurdan bezeler yapılıyor. Rende ile şekil verilip nar gibi kızartılarak kalbur hurması yapılıyor.

Ekşili: Bu yemekte hem yumurta hemde meyve var. Yumuşacık haşlanan kuşbaşı eti, kavrulan soğan, pırasa ve bulgura ilave ediliyor. Yeşilli, kırmızılı domatesi eklenip leziz et suyu ile pişiriliyor. Yumuşatılan kuru erikleri göz göz yumurtaları ile kış günlerine özel ekşili tarifi

Gendime Pilavı: Bu pilav ne pirinç neden bulgurdan yapılıyor. Gendime Pilavı buğday dan yapılıyor. Salça ile kavrulan soğanlara buğday ve nohut ekleniyor. Mis gibi et suyu ile pişiriliyor.

Pestil Çullaması Tarifi: Şerit şerit kesilen dut pestili cevizle sarılıyor. Yumurtalı sütlü karışıma bulanıp nar gibi kızartılıyor. Şerbeti ile tadını bulan pestil çullaması

Bu tariflerin hepsi Kanal D Mutfağım Programında her gün hafta içi saat 11.00 de

Kaynak: www.kanald.com.tr/Mutfagim

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir